Aktualności

Informujemy, iż w dniu 19 listopada 2021 r. (piątek) Miejski Zarząd Nieruchomości będzie czynny do godz. 10:00.

	Przypominamy, iż istnieje możliwość pozostawienia korespondencji  w skrzynce pocztowej umieszczonej
obok wejścia głównego do biurowca MZN lub przekazania zgłoszenia na adres
poczty mailowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Powyższe zgłoszenia zostaną przekazane do rozpatrzenia w kolejnym dniu
roboczym.
W przypadku wystąpienia pilnych zgłoszeń prosimy o kontakt z numerem awaryjnym: 519-577-616,
czynnym do 22:00.

W związku ze zbliżającym się zakończeniem kolejnego okresu rozliczeniowego kosztów

dostawy wody i odprowadzania ścieków, który przypada na dzień 30 czerwca 2021 r. ,

Miejski Zarząd Nieruchomości w Świdnicy zwraca się z prośbą do mieszkańców administrowanych zasobów

o podanie stanów wodomierzy w Państwa lokalach, celem rozliczenia zużycia wody i odprowadzonych ścieków.

Z uwagi na stan epidemiczny prosimy o przekazywanie wskazań wodomierzy na nr telefonów komórkowych:

74 856 98 90

667 377 997

693 927 997

lub na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Istnieje również możliwość przekazania stanów wodomierzy poprzez wiadomość sms na wymienione wyżej telefony komórkowe. W tym wypadku należy podać adres lokalu, numer licznika i stan licznika (lub zdjęcie wodomierza obejmujące w/w informacje).

Informację o aktualnym stanie liczników zużycia wody w danym lokalu i pomieszczeniach przynależnych należy przekazać w nieprzekraczalnym terminie do 16 lipca 2021 r. Jeśli stan wodomierza nie zostanie przekazany w w/w terminie, rozliczenie zużycia wody i odprowadzenia ścieków nastąpi na podstawie średniego zużycia za poprzedni okres rozliczeniowy lub zgodnie z ustalonym na 2021 r. ryczałtem (w zależności od wyniku rozliczenia całego budynku). Przyjęte w powyższy sposób wielkości zużycia wody i odprowadzenia ścieków zostaną zweryfikowane przy kolejnym odczycie wodomierzy.

W związku z ogłoszeniem przez Ministra Zdrowia w dniu 17 marca 2021 r. kolejnych obostrzeń, które będą obowiązywać w całym kraju

od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r. w związku z epidemią SARS-CoV-2 - ulegają zmianie zasady obsługi klientów Miejskiego Zarządu

Nieruchomości w Świdnicy. 

Czytaj więcej...

Miejski Zarząd Nieruchomości w Świdnicy informuje, iż dotarła do nas informacja osobach (kobieta i mężczyzna), które podszywają się pod pracowników naszego zakładu i rzekomo doręczają nadpłaty z rozliczenia zaliczek z tytułu rozliczenia kosztów zużycia wody i odprowadzenia ścieków. Z uwagi na powyższe pragniemy zdementować informację o prowadzeniu takiej praktyki przez tut. zakład.

Jednocześnie informujemy, iż pracownicy naszego zakładu wyposażeni są w imienne identyfikatory i odwiedzają Państwa lokale wyłącznie w celu sprawdzenia stanu technicznego lokalu lub odczytów wodomierzy. Firma nasza nie dokonuje rozliczeń w formie bezpośrednich zwrotów gotówki poprzez naszych pracowników, a także nie pobiera wpłat gotówkowych z tyt. czynszu, czy pozostałych opłat.

Apelujemy zatem do mieszkańców administrowanych przez MZN budynków o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

W minionym roku w 16 budynkach administrowanych przez Miejski Zarząd Nieruchomości w Świdnicy wymieniona została instalacja gazowa.

Bezpieczeństwo mieszkańców to podstawowe zadanie każdego zarządcy nieruchomości. Dbając o odpowiedni stan techniczny administrowanych budynków Miejski Zarząd Nieruchomości w Świdnicy wykonuje systematyczne coroczne przeglądy instalacji gazowych zgodnie z art. 62 Prawa budowlanego. Wyniki przeprowadzonych przeglądów oraz zgłoszenia mieszkańców są podstawą do ustalania planów remontowych dla obsługiwanych zasobów.

Czytaj więcej...