Aktualności

         W związku ze zbliżającym się zakończeniem kolejnego okresu rozliczeniowego kosztów dostawy wody i odprowadzania ścieków, który przypada na dzień 30 czerwca 2022 r., Miejski Zarząd Nieruchomości w Świdnicy zwraca się z prośbą do mieszkańców administrowanych zasobów podanie stanów wodomierzy w Państwa lokalach, celem rozliczenia zużycia wody i odprowadzonych ścieków.

Prosimy o przekazywanie wskazań wodomierzy na nr telefonów komórkowych:

665 897 997

782 277 997

i stacjonarnych:74 856 98 90

74 852 40 71 wew. 54,55,63

lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Istnieje również możliwość przekazania stanów wodomierzy poprzez wiadomość sms na wymienione wyżej telefony komórkowe. W tym przypadku należy podać adres lokalu, numer licznika i stan licznika (lub zdjęcie wodomierza obejmujące w/w informacje).

Informację o aktualnym stanie liczników zużycia wody w danym lokalu i pomieszczeniach przynależnych należy przekazać w nieprzekraczalnym terminie do 15 lipca 2022 r. Jeśli stan wodomierza nie zostanie przekazany w w/w terminie, rozliczenie zużycia wody i odprowadzenia ścieków nastąpi na podstawie średniego zużycia za poprzedni okres rozliczeniowy lub zgodnie z ustalonym na 2022 r. ryczałtem (w zależności od wyniku rozliczenia całego budynku). Przyjęte w powyższy sposób wielkości zużycia wody i odprowadzenia ścieków zostaną zweryfikowane przy kolejnym odczycie wodomierzy.

Miejski Zarząd Nieruchomości w Świdnicy informuje, 
iż w związku ze zniesieniem obostrzeń
związanych z COVID-19 firma zostaje otwarta
na bezpośrednią obsługę interesantów. Z uwagi na
powyższe zmienia się
dotychczasową organizację
przyjęć mieszkańców. Więcej informacji...

W związku z rozpoczęciem sezonu wiosenno-letniego uprzejmie informujemy, że dokonywane są bieżące kontrole stanu porządkowego podwórzy i terenów niezabudowanych będących w naszym administrowaniu.

Zachęcamy więc mieszkańców do dbania o własne otoczenie i niezaśmiecania wspólnej przestrzeni.

Do niewątpliwego psucia estetyki posesji i trawników w obrębie miejsc zamieszkania, przyczyniają się:

  • pozostawiane odpady wielkogabarytowe, takie jak stare meble czy sprzęty AGD/RTV w miejscach do tego nieprzeznaczonych,

  • wyrzucane odpadki takie jak niedopałki papierosów, butelki, puszki oraz resztki jedzenia.

Miejmy na uwadze, że nieprzestrzeganie zasad czystości i porządku ma znaczenie nie tyle estetyczne, ale może przyczynić się do zadomowienia gryzoni, a w zależności od wyrzuconych odpadów, stanowi również zagrożenie pożarowe.

Pamiętajmy więc, że nasza postawa wpływa na wizerunek naszej społeczności oraz bezpieczeństwo w obrębie naszego otoczenia.

Miejski Zarząd Nieruchomości w Świdnicy informuje, iż dotarła do nas informacja osobach (kobieta i mężczyzna), które podszywają się pod pracowników naszego zakładu i rzekomo doręczają nadpłaty z rozliczenia zaliczek z tytułu rozliczenia kosztów zużycia wody i odprowadzenia ścieków. Z uwagi na powyższe pragniemy zdementować informację o prowadzeniu takiej praktyki przez tut. zakład.

Jednocześnie informujemy, iż pracownicy naszego zakładu wyposażeni są w imienne identyfikatory i odwiedzają Państwa lokale wyłącznie w celu sprawdzenia stanu technicznego lokalu lub odczytów wodomierzy. Firma nasza nie dokonuje rozliczeń w formie bezpośrednich zwrotów gotówki poprzez naszych pracowników, a także nie pobiera wpłat gotówkowych z tyt. czynszu, czy pozostałych opłat.

Apelujemy zatem do mieszkańców administrowanych przez MZN budynków o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.